УкраїнськаРусский

Професійні консультації
Вигідні тарифи
Багаторічний досвід роботи

Що потрібно знати, подорожуючи автостопом

Автостоп - відмінний спосіб покататися по світу з напівпорожніми кишенями. Якщо ви не боїтеся невизначеності і дрібних дорожніх негараздів, готові багато спілкуватися з незнайомцями і постійно коригувати маршрут в залежності від обставин - пакуйте рюкзак і вирушайте подорожувати стопом!

Але спочатку дізнайтеся трохи більше про цей бюджетний, але декілька ризикований спосіб пересування.

автостоп

6 питань, які повинен задати собі кожен автостопер

1. Куди їдемо?
Насамперед потрібно визначитися з маршрутом. Навіть якщо кінцевий пункт вашого призначення намічений приблизно. І тут без карти автомобільних доріг не обійтися. Не покладайтеся лише на онлайн-ресурси і живучість вашого гаджета, захопіть паперову карту. Якщо телефон або планшет «потухне», вона вас точно виручить.

Намагайтеся дотримуватися великих магістралей, але врахуйте: в Європі на автобанах голосувати офіційно заборонено. Тому вам доведеться пересуватися від заправки до заправки або іноді порушувати правила, ризикуючи нарватися на штраф.

Ще один нюанс - якщо в Україні з пункту «А» в пункт «Б» можна дістатися тільки одним-двома способами (шосе і нормальних, чи не убитих трас у нас небагато), то в Європі більшість доріг рівнозначні. Так що вгадати, куди їде машина і на якому відрізку вона згорне, складно.

Також врахуйте той факт, що європейці активно користуються навігаторами і на незнайомій місцевості навіть по карті орієнтуються погано.

2. З ким їдемо?
Однією або одному стопити зручно, але ризиковано. Оптимальна команда для таких поїздок - пара (хлопець + дівчина) або команда з 4-х чоловік, готова поділитися попарно.

3. Що одягаємо?
Зручний, не дуже мазкий, але при цьому оригінальний одяг, бажано з яскравими деталями, які зробили б вас помітнішим на трасі, - найкраща уніформа для подорожей. І не забудьте про світловідбивачі і пару витривалого, максимально комфортного взуття.

4. Що беремо з собою?
Мастхев автостопщика - змінний одяг, пляшка води, спальник на випадок, якщо доведеться ночувати де-небудь «в полі», компас, телефон із зарядним пристроєм, карти, розмовники (якщо ви подорожуєте за кордоном), маркер і картонка, з якою вийдете голосувати .

5. Де плануємо ночувати?
Couchsurfing, хостели і намет - три бюджетних варіанти ночівлі для вільних мандрівників. Варіант з каучсерфінгом підходить тоді, коли ви заздалегідь спланували свій приїзд, домовилися з господарем житла про конкретні дати вашого прибуття, і у вас вийшло дістатися вчасно. В інших випадках виручить недорогий готель, або, на худий кінець, намет і спальник.

6. Як стопити?
Найважливіше - правильно вибрати місце. Щоб вас не прийняли за людину, що ловить таксі, стояти прийнято за містом. Запитуйте, куди прямує водій і попереджайте, що грошей за поїздку ви заплатити не можете. Щоб уникнути ексцесів, робіть це до того, як сісти в авто. І готуйтеся віддячити за допомогу приємним для водія спілкуванням, цікавою історією, жартом, готовністю вислухати і, якщо треба, співпереживати.
І пам'ятайте. Чи не ви перший, і не ви останній стикаєтеся з труднощами в дорозі. Отримати рекомендації і підтримку бувалих автостопщиків можна в спільнотах і на сайтах типу hitchwiki.org.

Головна

Автобусні подорожі Європою

Відгуки клієнтів
Залишити відгук Усі відгуки
Акция
-300грн при замовленні ТУРУ

До кінця акції залишилося:

днів
0
0
годин
0
0
хвилин
0
0
секунд
0
0

sea

При оформленні візи ми надамо Вам знижку на тур від кращих туроператорів
від 300 грн

tur_operator

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ

детальніше